top of page
אנשים שונים

מכתבי מטופלים 

"שלומית יקרה, תודה שהקשבת לי ולרגשות שלי, שעזרת לי להתגבר על החולשה ועל הקשיים, תודה שהקשבת ולא השפלת אותי על דברים שעשיתי. הבנת את המצוקות שלי בדרך אמיתית, לימדת אותי איך להתמודד עם ירידות בחיים. תודה שנתת לי תקווה כשחשבתי שהכל נגמר, תודה על השנה המדהימה הזאת
ועל כל שעה שהקשבת לי."  מ. ו.ג (בת 15)

"...כשהתחילו החרדות לא ידעתי מה לעשות, נבהלתי נורא,  חשבתי שעוד רגע אני משתגע. זה תקף אותי בכל שעה ביום, בעבודה, בבית, עם חברים. רק המחשבה שזה עלול לקרות לי שוב כבר הכניסה אותי למתח יומיומי. בתחילת הטיפול הייתי דרוך, ציפיתי לשינוי מיידי כי אני לא יכולתי לסבול את זה יותר. ואת... הרגעת, הסברת, ובעיקר עזרת לי לעבור תהליך, לגלות מה מקור החרדות... עכשיו לאחר  חודשים שכבר אין התקפי חרדה בכלל, יודע ורוצה להודות לך. אני מנצל את ההזדמנות לפני החג להגיד תודה ו..." (ד.נ. בן 25)

 

"תודה שהיית שם עבורי ברגעים הקשים ביותר, תמכת וליווית במשבר הגדול של חיי...יקרה ביותר..."  (ע.א בת 60).

"שלומית, עברנו תקופה ארוכה יחד, בתחילת הדרך הכל היה מציף ומבלבל, המחשבות האינסופיות הטרידו אותי ללא מנוחה יום ולילה... היום המחשבות מסודרות, מובנות, וקיבלו משמעות אחרת. חקרנו המון נושאים שלא העזתי לגעת בהם עם עצמי. עשיתי תהליך של חשבון נפש ארוך ומייסר. היום אני מרגישה הקלה משמעותית, יודעת להתמודד עם הקשיים באופן טוב יותר ובגישה אחרת...."  (ד. פ. בת 81)

"שלומית יקרה, חכמה, שואלת, חוקרת, תוהה, לעיתים מעלה קול שמעורר לחשיבה אחרת ועל כך תודה.... המשיכי לסייע לאנשים בדרכך המיוחדת, באהבה"  מ.ז.

"...לא מבין איך יש לך סבלנות לשמוע אותי כל שבוע כבר כל כך הרבה זמן...תודה שאת שם.." ח.ג. (בן 85)

"יש אנשים שכשפוגשים אותם יודעים שהם מיוחדים. את כזו! כנה אותנטית, מתלבטת בקול רם, לא מיישרת קו. זכיתי להכיר אישה מיוחדת רגישה חכמה..."  א.ש.

"מצאתי בך המון רוגע..."  ו.

"שלומית, דרכך הבנתי שאני רוצה להיות עו"ס ומקווה להתחיל לימודים באוקטובר הקרוב.
את מקור להשראה, אוהבת",  א.ר 

"באת והלכת, לוקחת ושולחת, מחבקת ומרגשת. כמה את אחרת, מיוחדת, מסקרנת, מרתקת..."  (ח.ז בת 34).

מטופלים בקבוצות

"נהנתי לבוא לפגישות כמו שחוזרים למשפחה מחבקת ואוהבת. מברכת אותך על הקשבתך, על הניתוח של האירועים והסיפורים מנקודת מבטך ועל תמיכתך. ברוכה תהיי".  ו. ב.נ.

"זה לא היה בדיוק מה שחשבתי שיהיה, אך הסתקרנתי ונשארתי, נשארתי גם כי אני לא אוהבת לפרוש..... להיות חלק מקבוצת סדנת הכתיבה הזאת היה בשבילי בסופו של דבר חוויה רגשית אדירה, היה זה מסע אישי שבו שיתפתי את חברי הקבוצה בחוויות שחוויתי, בקשיים ובהתנסויות שהתמודדתי עימם. מתוך הסיפורים שעלו זיהיתי שפה משותפת ומצבים דומים ושונים...זה פתח לי אופק חדש, ונקודת מחשבה חדשה ומעניינת...גרמת לי להיפתח ולשחרר דברים שהיו עצורים עמוק בליבי והכבידו עלי מאוד, בפרק זמן קצר קיבלתי עוד טפיחה על השכם, שיש בי את הכוח והחוסן להתמודד בכל מצב, להמשיך הלאה ולבחור בחיים. רוצה להודות לך שלומית על שדיברת איתנו בגובה העיניים, על שהיית עיניינית, ועל שהיה לך כוח וסבלנות לשמוע כל אחת מאיתנו. עשית הכל בדרך מאוד נעימה. כל הכבוד ויישר כוח."  י.ה.

 

"חשבתי שזו קבוצה של כתיבה יוצרת אך מהר מאוד הבנתי שזה סוג של תרפיה בכתיבה. כל נושא שנתת התקבל אצלי באהבה. פתאום הרגשתי שזו לא בושה לספר שXXXX דבר שהיה בשבילי סוד עם הרבה כעס. בסדנא הזו נפתחו המון דלתות והמון סיפורים התגלו, עצובים שמחים ומרגשים כאחד. האומץ והעוצמה של כולן היו מדהימים, דברים אישיים נדונו עם הרבה רגש וכבוד הדדי. תודה שלומית על ההנחייה המכבדת ועל האווירה המיוחדת שטרחת לייצר בקבוצה".  ע. ג'

(התמונה בעמוד זה היא של יצירה של פאו ברזיל - ריהוט ואומנות מעץ מלא ממוחזר.)

bottom of page